Ca je covik?!
Autor: Tomislava Ečić, 12. 3. 2015.

Prema planu aktivnosti  projekta "Ca je covik!?", učenici 2. a i 2. b razreda su  21. veljače 2015. obilježili  Međunarodni dan materinskog jezika. Naglasak je bio na trogirskoj cakavici - dijalektu kojim su govorili naši stari. Učenici su upoznati sa starim trogirskim arhaičnim izrazima koji se više gotovo i ne koriste. Zatim su dobili zadatak napisati sastavke na temu: "Obid u mojoj kužini" i "Moja soba".

Ususret  tjednu obilježavanja Dana hrvatskog jezika od 11. 3. 2015. do 17. 3. 2015. učenici su imali prvo čitanje scenarija za legendu Marin Kiudis koja je napisana također na trogirskoj cakavici. Na prvom čitanju smo imali i gosta, gospodina Radovana Sladu Šilovića koji je učenicima pomogao u naglašavanju i izgovaranju starih trogirskih izraza. Učenici su jako zainteresirani i motivirani za rad pa se ciljevi projektnih aktivnosti ostvaruju bez poteškoća.