Otvoreno Državno natjecanje iz fizike
Autor: Tomislava Ečić, 13. 5. 2015.

OŠ Majstor Radovan domaćin je Državnom natjecanju i smotri iz fizike za učenike osnovnih i srednjih škola koje se u Trogiru održava od 11. do 14. svibnja.

Na svečanom otvorenju u hotelu Medena učenike i mentore prigodnim riječima su pozdravili zamjenik gradonačelnika Radovan Slade-Šilović, predsjednik državnog povjerenstva Željko Skoko i ravnatelj škole Vilko Stojan.

Uz želje za uspjeh na natjecanju, Slade-Šilović je pozvao učenike da posjete Trogir i obrate pozornost na „zakone fizike“, koji su začudno korespondirali  u graditeljstvu arhitekture Trogira, posebice u gradnji monumenta  portala majstora Radovana.

Ukupno 142 učenika natjecat će se u znanju iz fizike, a zajedno s mentorima imati će priliku razgledati Trogir i uvjeriti se u njegove kulturno povijesne znamenitosti.

Izvor: http://www.trogirskiportal.hr/index.php?option=com_k2&view=item&id=2373:drzavno-natjecanje-i-smotra-iz-fizike-odrzava-se-u-trogiru&Itemid=680