Prvo mjesto na natjecanju mladih Hrvatskog Crvenog križa
Autor: Virgil Jureškin, 23. 3. 2016.

20.  natjecanje mladih Hrvatskog crvenog križa (subota, 12. ožujka 2016.) održano je, u subotu, u športskoj dvorani Vinko Kandija.

Natjecalo se 5 ekipa : 2 ekipe mladeži iz SSŠ Blaž Jurjev Trogiranin i SŠ Ivana Lucića iz Trogira te 3 ekipe podmlatka: OŠ Majstora Radovana,Trogir,OŠ Petar Berislavić,Trogir i OŠ Kralja Zvonimira iz  Segeta Donjeg.

Prvo mjesto u kategoriji  podmlatka osvojila je ekipa OŠ Majstora Radovana u sastavu:Marta Duran,Matea Goleš,Emma Grgurić,Ljubica Lovrić,Barbara Sorić i Dora Majdić sa mentoricom prof.Nedjeljkom Markoč.

Prvo mjesto u kategoriji mladeži osvojila je ekipa SŠ Ivana Lucića u sastavu:Matea Bakica,Antonela Radić,Antonija Poljičanin,Petra Glasnović i Antea Sunara sa mentoricom prof.Mirjanom Petrić.

Mladi su na ovom natjecanju, koje ima za cilj  okupiti što veći broj mladih osoba u svrhu razmjene iskustava, imali prigodu provjeriti znanje o Međunarodnom pokretu CK i Crvenog polumjeseca, HCK, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima kao i provjeriti znanje i vještine iz pružanja prve pomoći, kazala je ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Trogir, Tanja Jakus.

Prvoplasirane ekipe predstavljat će svoje škole i Gradsko društvo Crvenog križa Trogir na međužupanijskom  natjecanju koje će se održati 16.travnja u Metkoviću.

foto: IRM i GDCK Trogir

Izvor: http://www.trogirskiportal.hr/