NATJECANJE MLADIH I PODMLATKA HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA
Autor: Virgil Jureškin, 6. 5. 2016.

U Metkoviću se dana 16.4.2016. održalo natjecanje mladih i podmlatka HCK-a. Članovi koji su predstavljali našu školu i naš grad bili su: Marta Duran, Matea Goleš, Emma Grgurić, Ljubica Lovrić i Dora Majdić. Učenice je na ovo natjecanje vodila nastavnica Nediljka Markoč.

Učenice su u Metković otputovale pune samopouzdanja i znanja kojeg su stekle kroz nekoliko mjeseci učenja i vježbanja. Na natjecanju se provjeravalo znanje o Međunarodnoj federaciji Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, ali i radovi u praksi na lutkama. Naše učenice su se uspješno pobrinule o njihovim ozljedama. U Trogir su se vratile sa vrlo dobrim 6. mjestom od ukupno 15 ekipa koje su sudjelovale u kategoriji podmlatka.

Naše učenice, iako nisu bile prve, vrlo su zadovoljne svojim uspjehom i postignutim rezultatima, a posebno im je drago jer su se zabavile i upoznale puno učenika iz drugih škola.

Ljubica Lovrić i Dora Majdić, 8.c