Srednjovjekovni sajam u Trogiru
Autor: Tomislava Ečić, 2. 5. 2012.

U gradu Trogiru će se u periodu od 4. do 6. svibnja 2012.g. održati prvi SREDNJOVJEKOVNI SAJAM. Manifestacija ima edukativni karakter jer će svi posjetitelji moći vidjeti stare zaboravljene zanate koje će se prezentirati na sajmu ali i naučiti više o bogatoj srednjovjekovnoj povijesti Trogira. Na ulicama trogirske stare gradske jezgre predstavit će se izvođači s desetak štandova srednjovjekovnih zanata i proizvoda, kostimiranim likovima te tradicionalnim jelima i pićima. Posjetiteljima će se nastojati približiti jedno razdoblje ljudske povijesti koje brojnim ljudima budi maštu, a pogotovo onim najmlađima. Bogata povijest, legende i predivno očuvana gradska jezgra, zasigurno će još više pridonijeti ugođaju cjelokupnog sajma.