Međužupanijsko natjecanje Mladeži HCK iz Prve pomoći – Metković
Autor: Tomislava Ečić, 6. 5. 2012.

Međužupanijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa održano je u Metkoviću 21.04.2012. Natjecanje je okupilo 24 ekipe iz Omiša, Brača, Vrlike, Imotskoga, Kaštela, Sinja, Splita, Solina, Makarske, Trogira, Hvara, Korčule, Dubrovnika, Vrgorca i Metkovića.  Učenice: Danijela Bilić, Marija Brkan, Vanesa Perica, Anamarija Radović, Pamela Čudina i Nikolina Vukušić, pod vodstvom nastavnice Nedjeljke Markoč, predstavljale su naš grad i školu. Sudionici su pokazali znanje i vještine iz pružanja prve pomoći na radnim pozicijama, s realistično prikazanim ozljedama zadobivenim u simuliranim situacijama nesretnih slučajeva, te o poznavanju međunarodnog humanitarnog prava, prava čovjeka i djece, te pokreta Crvenog križa. Konkurencija je bila velika i na kraju pobjeda je otišla u ruke Splićana. Predstavnice naše škole plasirale su se na osmo mjesto.

Čestitamo!yes

Anamarija Radović i Daria Mitar