Drugi vikend edukacije - Robotička alka
Autor: Tomislava Ečić, 16. 10. 2012.

U petak, 12. listopada nastavili smo sa pripremama u OŠ „Petar Berislavić“. Nevrijeme koje je zahvatilo Dalmaciju nije spriječilo radoznale učenike da se na radionicu ovaj put odazovu još u većem broju.

Profesor je neumorno ispunjavao obećanje dano na prethodnoj radionici – naučiti ih osnove robotike i odvažiti ih da sudjeluju na školskim i županijskim natjecanjima iz tehničke kulture.

Većina učenika se prvi put susrela sa ovakvim načinom rada. Nestrpljivo su očekivali daljnje upute:

• Kako pokrenuti svog robota?
  • Kako pohraniti taj program da robot bude autonoman?

Puno informacija, ali mali mozgovi su neumorni.

Nakon uspješno završenog zadatka slijedio je dogovor za sutrašnji dan. A to je proba natjecanja.

U subotu, 13. listopada na probi natjecanja pridružili su nam se prošlogodišnji natjecatelji.

Tako su svoje vještine gađanja alke uz učenike iz OŠ „ Petar Berislavić“, OŠ Majstora Radovana, OŠ „ Slatine“ i OŠ „ prof.Filipa Lukasa“ isprobali i učenici iz OŠ „ Kamešnica“, OŠ „ Kneza Trpimira“, OŠ „ Bol“ i predstavnici ZTK Split.

Još jedna proba natjecanja održati će se u petak, 26. listopada 2012. u 16 sati.

U očekivanju dobre vremenske prognoze natjecanje Robotička alka Junior 2012. najavljeno je za subotu, 27. listopada 2012. u 10 sati ispred škole „ Petar Berislavić“.