Susret s književnicom Brankom Primorac
Autor: Tomislava Ečić, 15. 11. 2012.

"Maturalac" ,"Mama, pazi pas!" ,"Sve zbog Ane" , "Ljubavni slučaj mačka Joje" , "Moj djed astronaut", "Divlje godine", "Perešin, život i smrt" , "Zvonka, Zmaj i tri kavalira“ - prepoznajete li ove naslove??!!

Naravno, sve su ovo naslovi knjiga poznate književnice Branke Primorac koja je u utorak, 6. studenog 2012, posjetila našu školu. Susret  književnice i učenika upriličen je u školskoj knjižnici gdje je autorica  vrlo šaljivo progovorila o svojim književnim početcima.

Zahvaljujemo se književnici Branki Primorac što je posjetila naš grad i školu.

Klikom na Opširnije pročitajte osvrt učenika Marka Vuletića koji je prisustvovao susretu.

Susret s Brankom Primorac

U dogovorenih dva sata smo došli u knjižnicu i upoznali se sa spisateljicom. Govorila nam je o svome djetinjstvu i o novinarstvu. Kazala nam je da kao mala uvijek sanjala kako bi voljela postati novinarka. Naravno i uspjela je i to je odrađivala sa velikim uspjehom.“A sada je došao trenutak na moje knjige“ rekla je to i počela je pričati o pisanju Maturalca (kojeg je pisala samo tri mjeseca).“Knjigu sam odnijela u jednu tiskaru ispisali su mi knjigu i mislila sam da je sve odlično, a kad ono problem“. Jedna žena joj je rekla da ona to neće izdati jer ima prostog sadržaja. Odnijela je knjigu kod jednog poznatog izdavatelja i on joj je rekao da mu se knjiga sviđa i da će je izdati.“Mojoj sreći nije bilo kraja „. Sada smo nastupili mi. Sva pitanja koja smo pripremili bila su odlična.“Tko bi od vas želio postati novinar?“. Naravno samo sam ja digao ruku. Četrdeset pet minuta je otkucalo. Branka nam je poručila da slijedimo svoje snove kao i ona i da ćemo sigurno uspjeti. Otišli smo sa smiješkom i svi oni koji smo bili u knjižnici zasigurno će ovaj događaj pamtiti do kraja života.

Marko Vuletić