"Zajedno više možemo"
Autor: Tomislava Ečić, 4. 12. 2012.

Policijska uprava splitsko-dalmatinska i Vijeće za prevenciju Grada Trogira otpočeli su sa provedbom preventivnog programa u osnovnim školama, pod nazivom " Zajedno više možemo ".
Program je usmjeren na prevenciju zlouporabe opojnih droga i drugih sredstava ovisnosti, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja, a namijenjen je populaciji učenika 4., 5. i 6. razreda osnovnih škola i njihovim roditeljima. U sklopu tog projekta, policijski službenici Odjela prevencije PU splitsko-dalmatinske i Policijske postaje Trogir, 27. studenog na području Grada Trogira proveli su prvu komponentu pod nazivom "Mogu ako hoću" (MAH-1).
MAH  je prvenstveno namijenjen učenicima četvrtih razreda. Naši četvrtaši su u  Policijsku postaju Trogir otišli u pratnji učitelja i kontakt-policajca.
Imali su priliku upoznati se s radom policije, a kao podsjetnik na ovo edukativno interaktivno predavanje sa sobom su ponijeli knjižicu  „Moj podsjetnik“, čiji se sadržaj temelji na preventivno-sigurnosnim mjerama.

Izvor: http://trogirportal.info/trogir/hrvatska/osnovnoskolci-aktivno-sudjeluju-u-projektu-zajedno-vise-mozemo