Prvaši u kazalištu
Autor: Tomislava Ečić, 18. 1. 2013.

prvasi u kazalištu - make slideshow

Učenici 1. abcd razreda krajem 12.mjeseca posjetili su Gradsko kazalište lutaka u Splitu. Predstava "DIV KOJI VIŠE NIJE HTIO BITI VELIK" je bila zanimljiva i poučna, a poseban gost na kraju oduševio je i njih i djecu iz splitskih vrtića- bio je to glavom i bradom pravi pravcati Djed Božićnjak.

O predstavi:

Jednom davno, u malom selu u podnožju planine živio je jedan div. Bio je to pristojan, nježan div, koji je volio djecu. Međutim, i djeca i odrasli bojali su se diva. I zbog toga on odluči smanjiti se. Pomogne mu vještica dajući mu napitak.
Div Vijeko će se smanjiti ali ni tada se neće uspjeti približiti ljudima jer zapravo smo sretni samo onda kada smo to što jesmo i kada nas takve prihvate. Vijeko će učiniti sve da ga prihvate, ali slučaj će htjeti da onakav kakav zaista jest postane junak, uzor kakav bi htjeli biti i drugi.
I ako među vama ima neki div, nemojte tražiti od njega da bude mali nego mu pomozite da raste i bude još viši.