Noć knjige
Autor: Tomislava Ečić, 23. 4. 2013.

“Noć knjige” održava se povodom “Svjetskog dana knjige i autorskih prava” koji se obilježava 23. travnja.

Ove se godine ovom manifestacijom u Hrvatskoj obilježava Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja), kao i Dan hrvatske knjige (22. travnja). Tim povodom knjižare i knjižnice na širem području RH te drugi uobičajeni prostori za promoviranje knjiga i autora, postaju mjesto odvijanja raznovrsnog i širokoj publici zanimljivog programa, koji traje od 18 sati do 1 sat iza ponoći, a ove godine uključuje i matineje u prijepodnevnim i poslijepodnevnim satima u školskim knjižnicama.

Izvor: http://nocknjige.hr/noc-knjige/