Dica i ČAkavica
Autor: Tomislava Ečić, 17. 5. 2013.

“Tradicija nije čuvanje pepela, tradicija je prenošenje vatre”...

U srijedu 15. svibnja 2013., u dvorcu Vitturi u Kaštel Lukšić, održao se treći susret “Dica i čakavica”.

Sudjelovalo je ukupno 105 djece, od tog 55 predškolaca Dječjeg vrtića ˝Kaštela˝, 48 osnovnoškolaca, te 2 srednjoškolca.

Našu školu predstavljali su:

• učenici 2. razreda izveli su glazbenu igru "IMATE LI ČA ŠALDAT" (pripremila: Marica Tadin)
  • BARBARA GEIĆ sa recitacijom "AJME KOJI GUŠTI" uz TOMISLAVU MIŠE sa mandolinom (pripremila: Ivana Ljubenkov)
  • recitaciju "KAMPANEL" izvela je VALENTINA PITEŠA uz pratnju TOMISLAVE MIŠE sa mandolinom (pripremila: Ivana Ljubenkov)
  • recitaciju "MLAJI I STARIJI" izvela je ARIANA MAMIĆ uz mandolinsku pratnju TOMISLAVE MIŠE (pripremila: Ivana Ljubenkov)
  • učenici 8. razreda otpjevali su pjesmu "DA JE MENI S TOBOM KROZ PASIKE" (pripremila: Marica Tadin)