"Zdrav za 5"
Autor: Tomislava Ečić, 6. 12. 2013.

U okviru projekta "Zdrav za 5", dana 22.studenog 2013.,  Jagoda Ključević, dr. med. spec. epidemiologije održala je predavanje "Nula promila". Predavanju su prisustvovali učenici osmih razreda kako bi se pobliže upoznali štetnim utjecajem alkohola.

Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ministarstvo zdravlja Republike Hrvatske i Ministarstvo zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske u želji da zajednički djeluju na području prevencije ovisnosti te podizanja razine javnozdravstvene svijesti kod djece osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta, započeli su sa provedbom zajedničkog projekta po nazivom „Zdrav za 5“.

Projekt obuhvaća područja zlouporabe i ovisnosti o alkoholu i opojnim drogama, kocki/igrama na sreću te zaštitu okoliša.