preskoči na sadržaj

Osnovna škola Majstora Radovana Trogir

Login
Školsko zvono

Centri izvrsnosti

Sigurniji internet

Obavijest

OBAVIJEST O PROMJENI ADRESE MREŽNIH STRANICA ŠKOLE

Preselili smo na nove stranice, možete nas pronaći ovdje.


OBAVIJEST O PROMJENI RASPOREDA NASTAVE

Poštovani roditelji i učenici,

u skladu s nastalom situacijom, nastava će se odvijati prema sljedećem rasporedu:

Viši razredi (5.-8.) - jutarnja smjena, 4 školska sata.
Niži razredi (1.-4.) - poslijepodnevna smjena, 3 školska sata.

Napominjemo da će obrok koji učenici uzimaju biti osiguran.

Sukladno uputama Ministarstva obrazovanja i mladih, podsjećamo vas da je dolazak učenika u školu obvezan, a učenici 8. razreda koji pišu nacionali ispit iz Engleskog jezika će test pisati.

Molimo vas da redovito pratite mrežne stranice putem kojih ćemo vas izvještavati o načinu rada tijekom štrajka.

Za dodatne upite obratite nam se putem maila: ured@os-mradovana-trogir.skole.hr

Ravnateljica:

Zorana Bakula, prof.




OBAVIJEST O ŠTRAJKU

Poštovani roditelji, dragi učenici,

školski sindikat Preporod i Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama Hrvatske najavili su štrajk u školskim ustanovama u srijedu 19. ožujka 2025.

U našoj školi će biti organiziran rad u skladu s mogućnostima. Obrok koji učenici uzimaju će biti osiguran.
Sukladno uputama Ministarstva obrazovanja i mladih, podsjećamo vas da je dolazak učenika u školu obvezan, a učenici 8. razreda koji pišu nacionali ispit iz Engleskog jezika će test pisati.

Molimo vas da redovito pratite mrežne stranice putem kojih ćemo vas izvještavati o načinu rada tijekom štrajka.

 

Za dodatne upite obratite nam se putem maila: ured@os-mradovana-trogir.skole.hr

 

Ravnateljica:

Zorana Bakula, prof.





OBAVIJEST O ORGANIZACIJI NASTAVE U RAZDOBLJU OD 17. 3. – 3. 4. 2025.

 

Zbog provedbe nacionalnih ispita za učenike osmih razreda u razdoblju od 17. ožujka do 3. travnja, nastava za niže razrede će se odvijati u poslijepodnevnoj smjeni, a za više razrede u jutarnjoj smjeni.

Organizaciju nastave bilo je nužno prilagoditi zbog brojnosti učenika te nedostatka prostora i broja potrebnih dežurnih učitelja za provedbu obvezujućih nacionalnih ispita.

Autobus na relaciji Plano – Trogir bit će prilagođen samo za popodnevnu smjenu, a na liniji Arbanija -Trogir ostaje sve kao i dosad.

Ravnateljica:

Zorana Bakula, prof.

Obavijest
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Izazovi odrastanja – uloga roditelja u prevenciji ovisnosti
Autor: Tomislava Ečić, 14. 12. 2013.

Dana 28.studenog 2013. održan je roditeljski sastanak za roditelje učenika osmih razreda. Predavanje je održala psihologinja Davorka Borković Kovačić iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko - dalmatinske županije. Tema predavanja je bila Izazovi odrastanja – uloga roditelja u prevenciji ovisnosti.

Više pročitajte klikom na Opširnije...


-Ovisnosti koja se dogodi u ranoj adolescenciji, bilo da je riječ o alkoholu, cigaretama, opijatima, internetu, klađenju, igricama, adrenalinskim izazovima, djeca se puno teže rješavaju nego kada se u nju krene u kasnijim godinama mladenačkog sazrijevanja. Zato, nismo loši roditelji ako stavimo granicu u tome što je prihvatljivo ponašanje, a što ne. Moramo svakodnevno komunicirati s djecom, moramo ih promatrati. Budimo im dobri modeli za identifikaciju, poručila je psihologinja Borković Kovačić. U pristupu temi rukovodila se svojim stručnim i roditeljskim iskustvom. Kako je naglasila, roditelji i školska sredina lako prihvaćaju odrastanje djece u tjelesnom izgledu, ali zaboravljaju da se tako značajne promjene događaju i u mentalnom dijelu. To vrijeme bura i oluja koje se događa kada dijete postaje odrasla osoba  i njima samima teško je kontrolirati jer su emocije i izazovi jači od razuma, a sve se to događa na početku srednje škole. Zna se reći kako prije nije bilo tako, ali takva tvrdnja ne stoji. Bilo je i u našem odrastanju, samo su vanjski okviri bili jači i čvršći. Adolescencija se ne događa samo adolescentima već cijeloj obitelji, naglasila je. Nadalje, danas je dostupnost sredstava ovisnosti puno veća i time ih potencijalno lakše konzumirati ili potpasti pod njih. Primjerice, pušenje počinje već s 13 godina života, a istraživanja govore kako u srednjoj školi drogu prova najmanje 20 posto učenika, ‘binge drinking’ (pet uzastopnih pića) od 1999. sa 8 posto 2011. skočio je na 49 posto učenika koji konzumiraju alkohol na taj način!





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]

  

 

preskoči na navigaciju