Upisi djece u prvi razred osnovne škole za šk.god.2018./2019.
Autor: Virgil Jureškin, 3. 2. 2017.

Prijava djece, dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. god. 2018./19., provodit će se u vremenu od 8. do 18. veljače 2018. elektronskim putem na obrascu prijave upisa na mrežnim stranicama www.udu-sdz.hr.

Prijavu je potrebno izvršiti prema upisnom području škole objavljenom na web stranici Ureda državne uprave SDŽ i web stranicama osnovnih škola u SDŽ .

Školski obveznici su:

• djeca rođena od 1. travnja 2011. do 31. ožujka 2012. godine
  • djeca kojima je za šk. god. 2017./18. rješenjem Ureda odgođen upis
  • djeca za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred (djeca rođena od 1. travnja 2012. do 31. prosinca 2012.)
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (Uredu državne uprave dostaviti zahtjev na obrascu 6, medicinsku dokumentaciju te nalaz jedinstvenog tijela vještačenja).

Za prijevremeni upis roditelj, osim prijave online, podnosi i zahtjev na priloženom /obrazac 6/ Uredu državne uprave, Ispostava Trogir. Mišljenje stručnog tima predškolske ustanove dostavlja osnovnoj školi prilikom dogovora o testiranju.

Ako roditelji, iz opravdanog razloga, dijete žele upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, prijavljuju obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavljaju u matičnoj školi nakon čega se javljaju željenoj školi radi dogovora.

Nakon obavljene elektronske prijave djeteta u pripadajuću školu, roditelj/staratelj obavezno se treba javiti školi (u stručno-razvojnu službu) u vremenu od 1. do 8. ožujka 2018. radi dogovora o terminu testiranja i liječničkog pregleda.

Potrebna dokumentacija: OIB, preslik domovnice i rodni list (bez obzira na datum izdavanja).

Za liječnički pregled je potrebno donijeti:

• cjepnu  i zdravstvenu iskaznicu
  • zdravstveni karton od izabranog pedijatra
  • medicinsku dokumentaciju djeteta
  • nalaz krvne slike i urina (ne stariji od 6 mjeseci); ukoliko ga nema doći 5-6 dana prije termina pregleda po uputnicu u ambulantnu školske medicine.

Ravnateljica:

Zorana Brodarić, prof.