Otvoreno srce
Autor: Tomislava Ečić, 26. 3. 2012.

Učenici 5.c razreda posjetili su starački dom „Tihi dom“.

Opet smo vratili osmijeh na stara naborana lica. U pratnji svoje razrednice zapjevali smo s njima poznate pjesme koje su posebno razveselile bake i djedove. Izrecitirali smo igrokaz „Vitamini“, pa se nadamo da će sada slasnije jesti voće i povrće. Djedovi i bake: „ U slast!“

Upoznali smo i baku Lucu koja je doživjela preko 100 godina. Od nje smo saznali priču o Turcima i Hrvatima. Baka Luca kaže da je tada Gospa zaštitila Hrvatsku. Slikali smo se i savršeno proveli, a drago nam je što smo ih razveselili. Oprostili smo se od njih uz pjesmu, šalu i obećanje ponovnog posjeta što ćemo vrlo skoro i ostvariti.

Naučili smo da za velike stvari nije potrebno mnogo. Dovoljni su djetinje srce i staračka mudrost.

Barbara Rozga i Viktorija Zorić