Zaštitimo djecu od nasilja

Nasilje u školi

Zlostavljanje i zanemarivanje djece

Nasilna ponašanja mladih – Zašto je ljubav važna?
Autor: Tomislava Ečić, 16. 4. 2012.

Posljednjih godina znatno je   poraslo razumijevanje rizičnih faktora i procesa koji pridonose i oblikuju dječja i adolescentna nasilna ponašanja.

U skladu s tim, odgovornost je stručnjaka za djecu i mlade da kontinuirano razvijaju, primjenjuju i usavršavaju programe intervencije i prevencije nasilnog ponašanja djece i mladih.

Odgovornost je nadležnih institucija da shvate važnost te problematike, potiču takve programe, te omoguće sredstva i uvjete za njihovo provođenje.

I najvažnija poruka roditeljima je da djeci kroz odrastanje osiguraju toplinu, ljubav i pažnju, koji će im osigurati osjećaje voljenosti, vlastite vrijednosti i suosjećanja za druge, kao i dovoljno čvrstine i jasnog usmjeravanja u odgoju, što će im pružiti osjećaj zaštite i sigurnosti, te osigurati razvoj moralnih vrijednosti.

Pogledajte priručnik Nasilna ponašanja mladih – Zašto je ljubav važna? u PDF formatu (1MB)

Izvor: http://www.poliklinika-djeca.hr/publikacije/nasilna-ponasanja-mladih-zasto-je-ljubav-vazna/